Šaltos naktys, kai temperatūra nukrinta žemiau nulio, gali sukelti stresą žieminiams rapsams ir kviečiams. Kaip sumažinti neigiamą poveikį ir išvengti dar didesnio streso augalams?
Šaltuoju periodu venkite tręšti azoto trąšomis per lapus. Naudojant šias trąšas esant žemai temperatūrai, galima patirti azoto nuostolių ir sukelti didesnį stresą augalams. Prieš tręšiant, visada pravartu ištirti dirvožemį ir nustatyti augalams prieinamo azoto kiekį.
Taip pat reikėtų atidėti augalų apsaugos priemonių naudojimą. Jei oro temperatūra žema, augalų apsaugos priemonių – insekticidų, fungicidų, herbicidų – naudojimas gali būti mažiau efektyvus ir padidinti augalų stresą. Reikia stebėti orų prognozes ir purkšti, kai temperatūra aukštesnė ir augalai aktyvesni.
Šaltuoju periodu nereikėtų naudoti augimo reguliatorių, kurie, esant žemai temperatūrai, gali sutrikdyti augalų fiziologinius procesus. Juos naudoti rekomenduojama tik tada, kai oro temperatūra yra apie 7–10 °C, ir augalai aktyvūs.
Registruokitės į sistemą IKMIS. Stebėkite kenkėjų ir ligų pasėliuose plitimo eigą ir, esant poreikiui, taikykite augalų apsaugos priemones, laikydamiesi rekomenduojamų terminų ir sąlygų. Taip pat svarbu laikytis augalų apsaugos produktų etiketėje nurodytų reikalavimų bei atkreipti dėmesį, ar reikia užregistruoti planuojamus purškimus į Paraiškų priėmimo informacinę sistemą (PPIS).
LŽŪKT informacija
Egidijaus Vilkevičiaus nuotraukos
© 2025 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |