Lietuvoje nuo 1996 m. į Ūkio apskaitos duomenų tinką (ŪADT) renkami, analizuojami ir skelbiami duomenys apie visos Lietuvos ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių esamą padėtį, įvertinus duomenis vidutiniais svertiniais ūkio veiklos rodikliais. ŪADT pateikiami su ūkių apskaita susiję duomenys apie žemės plotus, derlingumą, pardavimo pajamas, išlaidas, gaunamas subsidijas ir kt. Juos apie 2017 m. žemės ūkio veiklą Kupiškio r. pateikė 39 respondentai.
Gyvulininkystė
Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, 2017 m. pabaigoje Lietuvoje laikytos 272,1 tūkst. karvių arba 4,7 proc. mažiau, palyginti su 2016 m. Ūkių, laikančių karves, skaičius 2017 m. buvo 41,35 tūkst., palyginti su 2016 m., jų sumažėjo 12,2 proc.
Pastaraisiais metais stebima ūkių stambėjimo tendencija. 2017 m. vidutinis ūkio dydis buvo 6,6 karvės ūkyje, kai 2005 m. – tik 2,6 karvės ūkyje.
Kupiškio r. ūkiuose 2017 m. laikytos vidutiniškai 4855 karvės. Iš viso pieno ūkių laikytojų buvo 804. Iš jų 548 ūkiai buvo aktyvūs rinkos dalyviai. Rajone daugiau nei 100 karvių turėjo 4 ūkiai.
1 pav. Melžiamų karvių ir ūkių, laikančių karves, skaičius Lietuvoje 2014–2017 m.
Nors Kupiškio r. išsiskiria galvijų skaičiumi ūkiuose, karvių produktyvumas yra šiek tiek aukštesnis, palyginti su Lietuvos duomenims 2014–2017 m. (2 pav.)
2 pav. Primilžis iš karvės 2014–2017 m., t
Kupiškio r. respondentiniuose ūkiuose primilžis iš vienos karvės siekė vidutiniškai 5,08 t, o visos Lietuvos mastu pagal pateiktus 2014–2017 m. duomenis jis viršija 5 tonas.
Ūkių veiklos efektyvumo rodikliai Kupiškio r. pienininkystės ūkiuose, 2015–2017 m.
Kupiškio r. pienininkystės ūkiuose per 2015–2017 m. laikotarpį mažėjant pieno supirkimo kainai, pieno ūkių pelningumas mažėjo daugiau nei 24 proc. Ir kintamosios, ir pastoviosios sąnaudos augant rinkos kainoms kito neženkliai ir buvo labai panašios į Lietuvos ūkių vidurkį.
Parengta remiantis ŪADT tyrimo duomenimis.
Naudinga vaizdo informacija
ŪADT – tvariam Europos žemės ūkio ir kaimo vietovių vystymuisi© 2025 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |