Žemės ūkio ministerija informuoja, ką svarbu žinoti pirmą kartą planuojantiems teikti paraišką ES paramai gauti.
Žemės ūkio ministerija informuoja, kad pareiškėjui, norinčiam kreiptis paramos ūkiui modernizuoti, pirmiausia reikėtų įsivertinti valdos ekonominį dydį (VED), išreikštą produkcijos standartine verte. Jeigu planuojama paramos kreiptis kartu su partneriu, reikėtų įsitikinti, kad jis patenka į tą pačią VED kategoriją.
Antras žingsnis – įsivertinti pareiškėjo bei partnerių atitiktį tinkamumo gauti paramą sąlygoms ir reikalavimams. Ypač svarbu atkreipti dėmesį, ar dominančioje priemonėje yra reikalaujama atitikti ekonominį gyvybingumą apibūdinančių rodiklių reikšmes, nustatytas Ekonominio gyvybingumo taisyklėse.
Prieš rengiant paraišką taip pat reikėtų įsitikinti, kad ji surinks bent minimalų reikalaujamą balų skaičių. Tačiau to gali ir nepakakti -– jei kvietimas sulaukia daug paraiškų, parama skiriama tik surinkusioms aukščiausią balų skaičių. Dėl to reikėtų iš anksto įsivertinti, kiek balų galės surinkti rengiamas projektas. Projektų atranka nėra taikoma tik priemonėje „Tvarios investicijos į žemės ūkio valdas“ – paramą gauna visi pareiškėjai, kurių paraiška atitinka įgyvendinimo taisyklėse numatytas sąlygas.
Norint gauti paramą ūkio modernizavimui beveik visada (išskyrus dalyvaujant priemonėje „Tvarios investicijos į žemės ūkio valdas“) reikės parengti verslo planą, kuriame pagrindžiami investavimo tikslai, nurodomi numatytoms investicijoms atlikti reikalingi ištekliai ir terminai, pateikiamos ūkio vystymo prognozės įgyvendinus projektą bei visu jo kontrolės laikotarpiu. Tiesa, teikiant paraišką pagal priemonę „Labai smulkių ūkių plėtra“ arba supaprastintąja tvarka pagal priemonę „Investicijos į žemės ūkio valdas“, verslo planas yra integruotas į paraiškos formą.
Būsimiems pareiškėjams reikia įvertinti ir tai, kad paraiškoje investicijų vertės pagrindimui reikės pateikti tris komercinius pasiūlymus, o įgyvendinant projektą – laikytis prekių, paslaugų ar darbų pirkimo taisyklėse numatytos tvarkos. Svarbu tai, kad traktoriams, jų priekaboms, javų kombainams, šienapjovėms, skutikliams, krautuvams ir kt. jau yra taikomi (ir kasmet bus indeksuojami) fiksuotieji vieneto įkainiai, kurie sudaro sąlygas greičiau ir patogiau planuoti bei kompensuoti patirtas išlaidas.
Rengiant projektą ne mažiau svarbu įsivertinti, ar numatoma įsigyti žemės ūkio technika ir įranga atitinka ūkio gamybinį potencialą. Tai padaryti padės Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) parengta metodika ir skaičiuoklė.
Atkreiptinas dėmesys, kad visose priemonėse yra numatytas 5 metų kontrolės laikotarpis, per kurį tikrinama, kaip paramos gavėjas laikosi savo įsipareigojimų. Šis laikotarpis trumpesnis (3 metai) tik tada, kai kreipiamasi paramos pagal priemonę „Investicijos į žemės ūkio valdas“ supaprastinta tvarka ir priemonę „Labai smulkių ūkio plėtra“.
Europos Sąjungos paramos klausimais išsamiau konsultuoja, paraiškas ir verslo projektus rengia Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos rajonų biurų konsultantai. Kviečiame su jais aptarti idėjas ir jų įgyvendinimo galimybes.
Parengta pagal ŽŪM informaciją
© 2025 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |