Tęsiame Jaunųjų ūkininkų forumo videoreportažų ciklą. Netoli Dotnuvos jau tris dešimtmečius ūkininkaujantis Saulius Dambrauskas yra vienas pažangiausių šalyje daržovių augintojų. Jo pėdomis pasiekė ir sūnus Povilas, ūkį įregistravęs prieš keturiolika metų. Kėdainių rajone daržininkyste ir augalininkyste besiverčiantys ūkininkai kooperuotai dirba per tūkstantį hektarų.
Ūkiuose auginamos bulvės ir svogūnai, sertifikuoti pagal Nacionalinę žemės ūkio ir maisto produktų kokybės sistemą, bei grūdinės kultūros. Ūkininkai sako, kad didesnės pajamos ir europinių fondų parama buvo gerokas postūmis verslą dar labiau išplėtoti, tačiau ūkiai plėtėsi palaipsniui ir gerai apgalvotomis investicijomis.
„Kaip sakoma, ir vanduo stovintis sugenda, tad jei ūkis nesikeis, nesimodernizuos, nebetaps ir konkurencingu. Nuolatinės investicijos yra būtinos“, – įsitikinęs Povilas.
„Turbūt būna ir lengvesnių verslų, – juokdamasis sako Saulius, paklaustas, ar ūkininkauti lengva. – Tai ne verslas, tai – gyvenimo būdas.“
Įdomus pokalbis apie daržininkystės verslo peripetijas – sėkmes ir nesėkmes, kai 1 klaida nubraukia vieną trisdešimtąją galimo uždarbio, kai tenka ištręšti 2000 tonų bulvių į laukus, kiek ir kodėl daržininkas kaip Buratinas užkasa pinigus, apie ūkių susietumus ir kodėl svarbu tėvų ūkį perduoti vaikams, apie simbiozinį ūkį ir nuolatinį tobulėjimą.
„Labai džiaugiuosi, kad Povilas perima ūkį. Nes ūkis – kaip dar vienas vaikas, kurį auginai, puoselėjai. Aš nuo 1991 metų kuriu šitą ūkį. Kai jį perima sūnus, smagu ir malonu“, – atvirai kalba Saulius Dambrauskas.
Kviečiame žiūrėti www.agroakademija.lt parengtą videoreportažą. Jis parengtas Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybai įgyvendinant projektą „Jaunųjų ūkininkų forumas“. Projektas finansuojamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Lietuvos kaimo tinklas“.
Egidijaus Vilkevičiaus nuotraukos
© 2025 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |