Naujienos

JŪF. Dambrauskų daržininkystės ūkio kelias – iš kartos į kartą darniai ir versliai

  2025-04-09

Tęsiame Jaunųjų ūkininkų forumo videoreportažų ciklą. Netoli Dotnuvos jau tris dešimtmečius ūkininkaujantis Saulius Dambrauskas yra vienas pažangiausių šalyje daržovių augintojų. Jo pėdomis pasiekė ir sūnus Povilas, ūkį įregistravęs prieš keturiolika metų. Kėdainių rajone daržininkyste ir augalininkyste besiverčiantys ūkininkai kooperuotai dirba per tūkstantį hektarų.

Ūkiuose auginamos bulvės ir svogūnai, sertifikuoti pagal Nacionalinę žemės ūkio ir maisto produktų kokybės sistemą, bei grūdinės kultūros. Ūkininkai sako, kad didesnės pajamos ir europinių fondų parama buvo gerokas postūmis verslą dar labiau išplėtoti, tačiau ūkiai plėtėsi palaipsniui ir gerai apgalvotomis investicijomis.

„Kaip sakoma, ir vanduo stovintis sugenda, tad jei ūkis nesikeis, nesimodernizuos, nebetaps ir konkurencingu. Nuolatinės investicijos yra būtinos“, – įsitikinęs Povilas.

„Turbūt būna ir lengvesnių verslų, – juokdamasis sako Saulius, paklaustas, ar ūkininkauti lengva. – Tai ne verslas, tai – gyvenimo būdas.“

Įdomus pokalbis apie daržininkystės verslo peripetijas – sėkmes ir nesėkmes, kai 1 klaida nubraukia vieną trisdešimtąją galimo uždarbio, kai tenka ištręšti 2000 tonų bulvių į laukus, kiek ir kodėl daržininkas kaip Buratinas užkasa pinigus, apie ūkių susietumus ir kodėl svarbu tėvų ūkį perduoti vaikams, apie simbiozinį ūkį ir nuolatinį tobulėjimą.

„Labai džiaugiuosi, kad Povilas perima ūkį. Nes ūkis – kaip dar vienas vaikas, kurį auginai, puoselėjai. Aš nuo 1991 metų kuriu šitą ūkį. Kai jį perima sūnus, smagu ir malonu“, – atvirai kalba Saulius Dambrauskas.

Kviečiame žiūrėti www.agroakademija.lt parengtą videoreportažą. Jis parengtas Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybai įgyvendinant projektą „Jaunųjų ūkininkų forumas“. Projektas finansuojamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Lietuvos kaimo tinklas“.

Egidijaus Vilkevičiaus nuotraukos