Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos mokymo centre „Agroakademija“ vykusiame projekto „Jaunųjų ūkininkų forumas“ seminare daugiausia dėmesio skirta jaunųjų ūkininkų paramai.
Paskutiniame, tai yra 10-ajame, projekto „Jaunųjų ūkininkų forumas“ seminare ES paramos klausimais su ūkininkais bendravo LŽŪKT Kėdainių r. biuro vyresnioji ekonomikos konsultantė Rasa Kuperškytė, įvairiausių verslo projektų rengimo patirtį kaupianti nuo specialiosios žemės ūkio ir kaimo plėtros programos – SAPARD.
„Kai bendrauji su ūkininku nuo verslo projekto idėjos iki paskutinės ataskaitos, gavus paramą, ir matai, kaip ūkis pasikeitė, išaugo – tikrai džiugu ir malonu“, – sakė R. Kuperškytė
Atsižvelgdama į auditoriją, konsultantė išsamiau kalbėjo apie jauniesiems ūkininkams skirtas paramos priemones. Ji akcentavo, kad konkurencija paramai pagal priemonę „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“ būna labai didelė, todėl nesurenkantiems 50 prioritetinių balų reikėtų rimtai pasvarstyti, ar verta teikti paraišką.
R. Kuperškytė kalbėjo ir apie didelę atsakomybę gavus paramą, nes reikia įvykdyti visus verslo projekte numatytus įsipareigojimus.
„Į investicinius projektus žiūrima labai rimtai ir atsakingai. Už kiekvieną neatitikimą gali būti taikomos sankcijos“, – akcentavo ekonomistė.
Plačiau aptartos ir jaunųjų ūkininkų galimybės gauti lengvatines paskolas ar dotacijas.
Prioritetas mišriam ūkiui
Patirtimi dalijosi ūkininkas Rolandas Žliobas. Bendradarbiaudamas su R. Kuperškyte, jis gavo jaunajam ūkininkui skirtą paramą. Nuo 2008 m. ūkininkaujantis mišriame ūkyje – augalininkystės ir mėsinės gyvulininkystės, Rolandas pasirinko ekologinį ūkininkavimą. Ir pasirinkimas ūkininkauti mišriame ūkyje, ir ekologinė kryptis tuomet pridėjo nemažai prioritetinių balų.
„Patvirtinimas, kad gaunu paramą, labai pradžiugino, o po to euforiją pakeitė klausimas – kaip įgyvendinti?“, – sakė ūkininkas.
R. Žliobas pabrėžė, kad pasirinkus ekologiją atsiskaityti jau reikia ne tik NMA, bet ir „Ekoagros“. Jo manymu, galvojant apie prioritetinius balus gal geriau būtų rinktis perdirbimą nei ekologinį ūkininkavimą.
Ūkininkas patarė seminare dalyvavusiems jaunuoliams galvoti ne tik apie tai, ką įsigyti už paramą. Pasak jo, daug svarbiau žinoti, kur parduosi produkciją.
Paskutinis seminaras. Kas toliau?
Pasak projektui vadovaujančios LŽŪKT Rinkodaros skyriaus vadovės Erikos Mankutės, seminaruose džiugino diskusijos, klausimų gausa ir noras dalintis patirtimi. Juose dalyvavo ir pradedantieji, ir žemės ūkio versle dirbantys daug metų, užsiimantys skirtinga veikla ūkininkai – nuo įprastų pienininkystės ar javus auginančių ūkių, iki uogas, daržoves, grybus, riešutus ir kt.
„Bendraudami seminaruose, girdėjome, kad ūkininkai nori daugiau bendruomeniškumo, galimybių dažniau susitikti, dalintis patirtimi. Tikiu, kad šiuo metu dedame tvirtus jaunųjų ūkininkų forumo pamatus. Manau, kad ši idėja bus tęsiama ir užbaigus projektą“, – apibendrino E. Mankutė.
Autorė Jolanta Dalia Abarienė, LŽŪKT redaktorė
Egidijaus Vilkevičiaus nuotraukos
© 2025 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |