Lietuvos žemė ūkio konsultavimo tarnybos Alytaus r. biure organizuotame projekto „Jaunųjų ūkininkų forumas“ seminare dalintasi ES paramos įsisavinimo, verslo plėtros patirtimi.
Sužinoti apie esminius darbus, susijusius su ES parama prieš paraiškų rengimą, išgirsti apie kitų ūkininkų patirtį dabar – pats geriausias metas. Juk priešaky 2025 m. paraiškų rinkimo etapai. Tai susitikime su ūkininkais akcentavo Konsultavimo tarnybos Rinkodaros skyriaus vadovė Erika Mankutė.
Aptarti idėjų, daugiau sužinoti apie teikiamas paslaugas į savo rajono ir kitus Konsultavimo tarnybos biurus kvietė seminarą organizavusi Alytaus r. biuro vadovė Palma Abramavičienė.
Renginyje KPP 2014–2020 m. programos buvusias priemones, 2025 m. suplanuotas Europos Sąjungos priemones išsamiai pristatė ir kiekvienos iš jų svarbiausius reikalavimus aptarė Kauno r. biuro finansinės apskaitos ir ekonomikos konsultantas Tadas Pikčiūnas.
Konsultavimo tarnybos Finansinės apskaitos ir ekonomikos skyriaus vyriausioji ekonomikos specialistė Vaida Čepienė pabrėžė, kad pasirinkus ES paramą, praeitis ne tokis svarbi, kaip ateitis.
„Gavus paramą, sunkiausias yra verslo plano įgyvendinimo etapas. Įsipareigotų pasiekti rodiklių priežiūra turi būti nuolatinė“, – sakė V. Čepienė.
Apie dirvožemio sveikatos išsaugojimo technologijų pasirinkimą, atsižvelgiant į jų ekonominį naudingumą, seminare kalbėjo VDU ŽŪA Bioekonomikos plėtros fakulteto dėstytojas Rolandas Rakštys.
ES parama didina konkurencingumą
Nuo 2010 m. ūkininkaujanti, ne kartą ES parama pasinaudojusi, dabar 130 ha šaltalankių auginanti ir juos perdirbanti Daiva Kvedaraitė akcentavo, kad ES parama neabejotinai didina ūkio konkurencingumą, tik labai svarbu viską gerai apgalvoti ir paskaičiuoti.
Pasak jos, turint verslo idėją, dar iki paraiškos pildymo, reikia būti sukaupus žinių apie tą verslą, labai daug domėtis ir žinoti svarbiausius niuansus.
„Reikia labai žiūrėti, kokius įsipareigojimus prisiimi. Kontrolės laikotarpiu negalima atsipalaiduoti“ – komentuodama savos patirties epizodus, patarė D. Kvedaraitė.
Svarbu turėti viziją ir įsivertinti riziką
„Jei jūs esate čia, jau mąstote. Reikia turėti viziją, būti jos maniaku“, – į seminare dalyvaujančius kreipėsi ūkininkas Andrius Vasiliauskas.
Jo manymu, labai svarbi yra ūkio finansinė apskaita. Būtent – dvejybinė, kurią tvarkytų profesionalus konsultantas. Konsultavimo tarnybos Alytaus r. biuro ūkio finansinės apskaitos tvarkymo paslaugas ūkininkas pavadino pirmąja svarbia parama.
A. Vasiliauskas vardijo ir kitas Konsultavimo tarnybos paslaugas, gautas pateikus paraišką pagal Lietuvos kaimo plėtros priemonės „Konsultavimo paslaugos, ūkio valdymo ir ūkininkų pavadavimo paslaugos“ veiklos sritį „Parama pasinaudoti konsultavimo paslaugomis“ – tai yra dirvožemio tyrimai, geodeziniai matavimai.
Galvojantiems apie ES paramą, ūkininkas patarė labai gerai įsivertinti riziką ir konsultuotis su ekonomikos konsultantais, turinčiais verslo projektų rengimo patirties.
Autorė Jolanta Dalia Abarienė, LŽŪKT redaktorė
Egidijaus Vilkevičiaus nuotraukos
© 2025 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |