Norintys daugiau sužinoti apie ES paramos galimybes, ekonominį dirvožemio dirbimo technologijų vertinimą rinkosi į Anykščiuose organizuotą projekto „Jaunųjų ūkininkų forumas“ seminarą.
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Anykščių r. biuro finansinės apskaitos-ekonomikos konsultantė Daiva Žibienė seminare pristatė KPP 2014–2020 m. programos buvusias priemones, jų statistiką ir 2025 m. suplanuotas Europos Sąjungos priemones. Konsultantė dalijosi paraiškų ir verslo planų rengimo patirtimi, akcentuodama svarbiausius aspektus.
Bendraujant aptarti klausimai, susiję su jauniesiems ūkininkams skiriama parama. Nuogąstauta, kad jauni žmonės, norintys pradėti verslą, dažniausiai nesurenka prioritetinių balų, akcentuota, kad šiuo metu paraiškas vertinanti NMA jaunuosius ūkininkus kviečia apsiginti paraiškoje numatytą idėją.
Konsultantė atsakė į klausimus: ar yra paramų augalininkystės ūkiams? Ar galima eiti į paramą su šeimos nariais? Ar jaunasis ūkininkas gali samdyti žmones? ir kitus.
„Kiekvienos technologijos ar technikos įsigijimą reikia pagrįsti skaičiavimais, ir tada pavyks įrodyti, kad jos tikrai reikia“, – akcentavo D. Žibienė.
Svarbu investuoti į žinias
Ilgalaikių dirvožemio sveikatingumo gerinimo didinimo bandymų, kuriuos atliko Žemės ūkio akademijos mokslininkai, rezultatais paremtą skaičiuoklę pristatė VDU ŽŪA Bioekonomikos plėtros fakulteto dėstytojas Rolandas Rakštys. Ja naudojantis, galima atlikti investicijų į dirvos dirbimo technologijas ekonominį vertinimą.
„Jei investuoji į dirvožemį, jis duoda grąžą, bet per ilgą laiko tarpą“, – sakė R. Rakštys.
Seminaro dalyviai pripažino, kad nėra vienodų laukų, net tame pačiame būna skirtingas dirvožemis. Pasak vieno iš seminaro dalyvių, „kiekviename lauke galima rašyti kitą agronomijos vadovėlį“. Todėl reikėtų išsitirti dirvožemį, žinoti, ko jam stinga.
Dėstytojas akcentavo, kad taip pat svarbu investuoti į savo žinias. Daugiau žinant, bus lengviau apsispręsti, ar purtyti ES paramos pinigų medį ir investuoti į dirvožemio sveikatą.
Autorė Jolanta Dalia Abarienė, LŽŪKT redaktorė
Egidijaus Vilkevičiaus nuotraukos
© 2025 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |